Dnes je pondělí 20. srpna 2018   ::   svátek má Ludvík   ::   světec dne sv. Bernard, opat a učitel církve

Kontakty:

Římskokatolická farnost Brankovice
Náměstí 109
683 32 Brankovice

E-mail: brankovice@mojefarnost.cz

Světec dne

20. srpna 2018

sv. Bernard, opat a učitel církve

+ r. 1153

Tento Francouz měl schopnost přitahovat k sobě lidi, působit na lidské duše. Když opustil rodný hrad, aby vstoupil k cisterciákům, následovali ho do kláštera všichni jeho bratři, po nich i otec a sestra a též 30 mladých burgundských šlechticů. Brzy byl zvolen opatem kláštera v Clairvaux. Bratry vzorně vedl svým příkladem podle původní benediktinské regule, jejímž hlavním pravidlem bylo ustavičně se modlit duší i myslí, slovem i prací, studiem i posty. Vysílen psával po práci svá díla, skládal věroučná pojednání, rozjímání i svá vyznání lásky Panně Marii. Biskupové a papež ho volávali k disputacím. Když se v církvi šířily rozbroje, prošel Evropou a zjednával mír a jednotu.

Náměty a připomínky k podobě těchto stránek můžete zaslat na adresu farnosti brankovice@mojefarnost.cz